Špenátovo-vanilkové smoothie s mandľovým maslom

Špenátovo-vanilkové smoothie s mandľovým maslom

Čo je zdravšie ako špenát? A čo je chutnejšie ako vanilka? A čo je praktickejšie na prípravu ako jednoduché smoothie? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali „nič“, tento recept rozhodne musíte vyskúšať. Má tisíce možností úprav a vôbec sa nemusíte strachovať o kalórie – všetky pochádzajú zo zdrojov, ktoré patria k tomu najlepšiemu na planéte. Nebojte sa kombinácie špenátu s ovocím, jogurtom či vanilkovým proteínovým práškom. Budete prekvapení tým, ako je chuť špenátu zamaskovaná.

Príprava špenátovo-vanilkového smoothie trvá asi päť minút a chutiť bude ráno, na obed aj večer. Vďaka obsahu zdravých tukov zasýti na dlhú dobu. Neobsahuje žiadne pridané cukry, umelé prísady či „chémiu“.

Čo potrebujeme na prípravu? V prvom rade mixér. Najpraktickejší asi bude stolný mixér, v pohode však pripravíte toto smoothie aj s tyčovým mixérom. Z nasledujúceho množstva surovín pripravíte asi 0,8 litra smoothie. Ak sa rozhodnete pridávať ďalšie suroviny, odporúčame väčšiu nádobu. O zvyšky sa nebojte, všetko vypijete na jeden dúšok. Podľa chuti pokojne pridávajte akékoľvek ovocie (ideálne bobule).

Suroviny:

225 gramov mrazeného špenátu (či už kvalitnejší pretlak alebo trhané listy)
2 polievkové lyžice mandľového masla
75 gramov vanilkového proteínu
100 ml plnotučného gréckeho jogurtu
200 ml vody alebo mlieka
Voliteľne: mrazené čučoriedky/maliny/jahody/banán

Dobrú chuť!

Komentáre

Related posts

Leave a Comment