Recept: Naozaj fit tyčinky

Ak sa zaujímate o zdravú výživu aj na iných miestach, ako sú knihy doktora Bukovského či letáky Lidl, iste viete, že klasické müsli tyčinky v obchodoch sú zväčša len cukor a niekoľko ovsených vločiek v cukrovej glazúre, prípadne v tom lepšom prípade med s cukrom, a nemajú s racionálnou výživou nič spoločné. V dnešnom recepte sa pokúsime vytvoriť alternatívu týchto „komerčných“ tyčiniek, aby ste si so sebou mohli kamkoľvek vziať rýchly a zdravý snack (ak vám náhodou dôjdu najlepšie proteínové tyčinky na trhu).

Aj keď sme sa v recepte snažili vyvarovať rýchlym cukrom, hladinu inzulínu v krvi predsa len trochu pošteklíme. Je teda rozumné naplánovať si konzumáciu týchto tyčiniek na obdobie krátko po tréningu či namáhavom výkone, určite nie na raňajky či večeru.

Suroviny:

1/2 hrnčeka mandľového masla
2 roztlačené banány
1/2 hrnčeka drvených mandlí
1/4 hrnčeka sušených marhúľ
1/4 hrnčeka sušených čerešní
1/4 hrnčeka hrozienok
1/4 hrnčeka semienkovej zmesi (slnečnica, tekvica…)
1 hrnček bezlepkových ovsených vločiek

Fit tyčinky
Fit tyčinky

Postup:
Predhrejte rúru na 160 stupňov. Na plech rozložte papier na pečenie, na ktorý budete ukladať „surové“ tyčinky.

V malej nádobe zohrejte mandľové maslo a roztlačené banány. Vidličkou zmiešajte, až kým nevznikne homogénna hmota. Nechajte chvíľu odstáť. V mixéri nasekajte na drobno mandle, sušené marhule, hrozienka a čerešne. Dosypte celé semienka (slnečnica, tekvica) a vločky. Vmiešajte do mandľovo-banánovej hmoty a vylejte na papier na pečenie. Nechajte v rúre asi 20 až 25 minút pri teplote najviac 160 stupňov. Po vychladnutí môžete hmotu narezať na rozmer fit tyčiniek.

Zdroj: http://www.anjasfood4thought.com/2010/11/almond-butter-granola-bars.html

Komentáre

Related posts

One Thought to “Recept: Naozaj fit tyčinky”

  1. tom

    Super články. Je fajn, že sa uberáte týmto smerom paleo, poliquin. Takže očakávam viac preložených článkov od tohto guru pána. A aj tie doplnky stravy vypadajú dobre. Tak veľa zdaru.

Leave a Comment